Towarzysko z Górnikiem - relacja

• autor: Karina01, 2014-04-11 23:01

Zamiast cotygodniowego treningu, w czwartkowe popołudnie nasi zawodnicy rozegrali towarzyski mecz z drużyną Górnika Konin. Byliśmy świadkami ładnego, energicznego, obfitującego w szereg ciekawych akcji, spotkania. Padło też kilka niezłych bramek. Relacja w rozwinięciu.

Od pierwszych minut spotkania nasi piłkarze wysoko zawiesili poprzeczkę gościom z Konina, narzucając szybkie tempo gry i umiejętnie zamykając rywala w obrębie własnej połowy. Nieźle też musiał nagimnastykować się golkiper gości, Tymon Talent-Dominiak, nękany kolejnymi strzałami kakaesiaków. Był jednak w doskonałej formie i niemal do końca pierwszej części spotkania skutecznie odpierał ataki kaliszan. Pokonał go dopiero w 17. minucie kapitan naszej drużyny Wiktor Walczak.

W drugiej odsłonie meczu właściwie niewiele się zmieniło. Inicjatywa na boisku nadal należała do naszej drużyny, choć w jej grze pojawiło się trochę nerwowości, mniej szybkości i zdecydowania. Nadal też wysoką skutecznością zaskakiwał bramkarz drużyny przeciwnej. Na kolejnego gola musieliśmy więc czekać do 15.minuty, kiedy Jakub Staszak efektownymi zwodami minął ambitnie próbujących go zablokować obrońców Górnika, podał do Michała Kowalskiego, a ten umieścił piłkę w siatce. Na drugą przerwę schodziliśmy więc z dwubramkową przewagą.

Ostatnie 20 minut meczu pomyślnie rozpoczęło się dla naszego zespołu. Ładnie rozegraną w środku pola piłkę indywidualnie wprowadził w pole bramkowe przeciwnika Krystian Sosnowski podwyższając wynik spotkania na 3:0. Niestety kilka minut później przeciwnicy umiejętnie wykorzystali nasz błąd i Dominik Lewandowski po ładnej asyście Maćka Ćwika zdobył pierwszą bramkę dla Górnika. Na odpowiedź kaliszan nie trzeba było długo czekać. Zaledwie minutę później cieszyli się czwartym golem. Przemyślaną i dokładną wymianę piłek między Wiktorem Walczakiem i Jakubem Staszakiem ponownie zakończył celnym strzałem Michał Kowalski. Kilka minut później dorobek bramkowy KKS-u powiększył jeszcze, po ładnej indywidualnej akcji, Jakub Staszak. Było więc 5:1 i niemal finał spotkania. Wydawało się, że taki wynik kaliszanie „dowiozą” do końca. Niestety w podbramkowym zamieszaniu piłka trafiła w rękę jednego z naszych zawodników co skutkowało rzutem wolnym. Mur ustawiony przed naszą bramką niestety okazał się nieszczelny, a szansy na zdobycie kolejnego gola dla Górnika nie zmarnował, po raz drugi Dominik Lewandowski.

Tak więc trzy, 20-minutowe odsłony tego towarzyskiej potyczki zakończyły się wynikiem 5:2 dla KKS-u.

- Myślę, że nasza drużyna zagrała naprawdę dobre spotkanie. Jestem zbudowany komunikacją na boisku, rozciągnięciem pola gry, mądrze i konsekwentnie budowanymi akcjami, szybkością i zaangażowaniem jakie wykazali moi podopieczni. Oczywiście nie obyło się bez błędów, ale te są zawsze, a ich analiza stanowić będzie materiał do dalszej pracy szkoleniowej. Przede wszystkim cieszy jednak fakt, że ta pierwsza, ale mam nadzieję nie ostatnia kalisko-konińska konfrontacja upłynęła zgodnie z regułami fair- play, w miłej sportowej atmosferze, przynosząc zawodnikom obu drużyn, poza emocjami związanymi z rywalizacją, także sporo satysfakcji- podsumował spotkanie trener Bartosz Sieroń.

Na zakończenie młodzi zawodnicy zafundowali sobie jeszcze serię rzutów karnych i ... pamiątkowe zdjęcie. Trener gości Michał Sypuła, dziękując za miłe przyjęcie, bez większego namysłu zaproponował rewanż, oczywiście w Koninie.

Nim to jednak nastąpi, przed naszymi młodzikami pracowity weekend. W sobotę rusza wiosenna runda rozgrywek ligowych. Pierwszym przeciwnikiem niebiesko-biało- zielonych będzie drużyna Piasta Czekanów. Wyjazdowy mecz rozpocznie się o godzinie 11.00.Z kolei w niedzielę, na boisku KS „Prosna” o godzinie 9.30 zaplanowane jest towarzyskie spotkanie z zespołem Mazovii Tomaszów Mazowiecki. Czy gościom uda się rewanż za przegraną podczas mini turnieju w Bełchatowie? Okaże się już w niedzielny poranek.

Górnik Konin: Tymon Talent-Dominiak (br.), Jakub Guźniczak (br.), Jakub Pluciński (2003), Jakub Waligóra, Norbert Busse, Maciej Ćwik (2003), Dominik Lewandowski, Boris Lehr, Szymon Urbański, Patryk Kościelniak, Marcel Bilski, Fabian Grzelka (2003)

bramki: Dominik Lewandowski (2)

trener: Michał Sypuła

kierownik drużyny: Jakub Talent

KKS I Kalisz: Oskar Dąbrowski (br), Michał Piaskowski, Szymon Wojtaszek, Wiktor Walczak, Stanisław Olek, Patryk Nowak, Krystian Szczepaniak, Jakub Staszak, Jakub Zachara, Michał Kowalski, Kacper Janik, Jakub Górniak, Bartosz Bartniczak, Szymon Olejnik, Krystian Sosnowski, Błażej Świst.

bramki: Wiktor Walczak (1), Michał Kowalski (2), Krystian Sosnowski (1), Jakub Staszak (1).

trener: Bartosz Sieroń

kierownik drużyny: Tomasz Staszak.

Spotkanie sędziowała: Kaja Szymańska