statystyki szczegółowe

Aktualności

Ponownie najlepsi w okręgu!

• autor: Karina01, 2014-06-07 18:30

Dwa zwycięstwa odniesione nad zespołami Iskry Prosna Sieroszewice i Białego Orła Koźmin Wlkp. dały naszej drużynie mistrzostwo okręgu. Triumfując w dzisiejszych rozgrywkach finałowych młodzi zawodnicy obronili tym samym tytuł wywalczony w roku ubiegłym. Puchar i medale odbierali w palącym słońcu, zmęczeni ale szczęśliwi. Wielkie gratulacje!!!. Relacja w rozwinięciu, a galeria zdjęć tutaj.

Uczestnicy finałowych rozgrywek: zwycięzcy grup I, II i III Kaliskiej Klasy Młodzika Młodszego spotkali się na boisku ze sztucznej trawy przy ul. Krotoszyńskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Rywalizacja toczyła się w iście afrykańskich warunkach. Ale palące słońce i przekraczająca 30 stopni temperatura nie przeszkodziły naszej drużynie w sięgnięciu po najcenniejsze trofeum tegorocznych rozgrywek ligowych.

Walkę o najwyższy stopień podium rozpoczęliśmy od potyczki z triumfującym w grupie IIII, zespołem Iskry-Prosna Sieroszewice. W dobrym tempie i ładnym rozegraniem piłki od początku przejęliśmy inicjatywę na boisku, z minuty na minutę coraz bardziej naciskając na rywali. Kolejne podbramkowe sytuacje, choć nie zakończone golem, wróżyły jednak rychłe objęcie prowadzenia. Kiedy więc Wiktor Walczak podał do Krystiana Szczepaniaka, a ten swobodnym – dobrze wymierzonym kopnięciem – umieścił piłkę w siatce, kibicom wyrwało się ciche „nareszcie”. Ten gol nie był jednak ostatnim w wykonaniu naszego młodego napastnika. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy meczu podniósł on wynik na 2:0, po ładnym rozegraniu piłki w wykonaniu Szymona Olejnika i Stasia Olka. Ten ostatni miał tuż przed przerwą jeszcze jedną okazję do zdobycia gola, przejmując w polu bramkowym podanie Wiktora Walczaka, niestety piłka – choć strzał był mocny – trafiła wprost w ręce bramkarza.

Dwubramkowe prowadzenie z pierwszej odsłony meczu nie trwało jednak długo. I choć w drugiej połowie przeciwnicy starali się walczyć, a nawet kilkakrotnie udało im się przedrzeć w nasze pole bramkowe, kontaktowego gola strzelić nie zdołali. Za to na 3:0 stan spotkania ustalił pięknym, mocnym strzałem Kacper Janik. Widowiskową obroną w końcówce spotkania popisał się z kolei nasz golkiper Oskar Dąbrowski. Finezyjnie główkując sprawił, że pierwsze finałowe starcie kończyliśmy z czystym kontem.

Iście upalna pogoda i dość szybkie tempo gry dały się we znaki młodym piłkarzom. Nic więc dziwnego, że z ulgą skorzystali z chwili przerwy, obserwując zmagania swoich kolejnych rywali. Przeciwnikiem drużyny z Sieroszewic byli, w drugim finałowym spotkaniu - zawodnicy Białego Orła Koźmin Wielkopolski – zwycięzcy ligowych potyczek I grupy Młodzika Młodszego. W tej konfrontacji lepszą okazała się drużyna Iskry – Prosna pokonując koźminian 3:1.

W spotkaniu z Białym Orłem od samego początku nasi młodzicy nie pozostawili złudzeń rywalom. Gra toczyła się właściwie na jednej połowie. Prowadzenie kaliszanom mogła dać już jedna z pierwszych akcji meczu, kiedy ładnie wszedł środkiem Krystian Szczepaniak przejmując podanie od Wiktora Walczaka, niestety piłka nieznacznie minęła bramkę. Nie powiodła się też kolejna próba duetu Walczak-Szczepaniak. Było blisko, ale cały czas bezbramkowy wynik stał w miejscu. Nie zmienił tego również rzut rożny w wykonaniu Wiktora Walczaka i ładna „główka” Stasia Olka, po której piłka trafiła wprost w ręce bramkarza, ani efektowny strzał z pięty Krystiana Szczepaniaka zakończony „słupkiem”.

W końcu jednak zła passa została przełamana. A zrobili to wspólnie: Krystian Szczepaniak i Staś Olek. Mocny strzał pierwszego z nich wprawdzie odbił się od bramkarza, ale dzięki czujności i „dobitce” drugiego w efekcie piłka wylądowała w siatce. I to ten właśnie gol zapoczątkował serię kolejnych. Aż trzy z nich nich były bez wątpienia zasługą kapitana zespołu - Wiktora Walczaka. Najpierw jego strzał, odbity od bramki rywali, sprytnie „wykończył” Jakub Staszak, ale następne akcje Wiktor sfinalizował już osobiście. Niewiele zabrakło, by ten sam zawodnik zaliczył w meczu jeszcze dwie ładne asysty. Jego podanie próbowali zamienić na gola kolejno Jakub Górniak – niestety piłka przeleciała nad poprzeczką oraz Jakub Staszak, który strzałem z lewej nogi trafił w słupek. Bohaterem końcowej akcji meczu był Staś Olek, zaskakując golkipera mocnym prostopadłym strzałem z dystansu. Spotkanie z Białym Orłem Koźmin Wlkp. nasi młodzicy zakończyli więc wynikiem 5:0.

Dwa odniesione dziś zwycięstwa oznaczają, że nasi młodzicy zakończyli ligowe rozgrywki – podobnie jak w poprzednim sezonie - z tytułem Mistrza Okręgu. Na drugim miejscu uplasował się zespół z Sieroszewic, a trzecie zajęła drużyna Białego Orła Koźmin.

Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe puchary i medale oraz finansowe vouchery.

- Gratuluję całemu zespołowi, nie tylko dzisiejszych udanych meczów, ale całego, świetnego sezonu. Było efektywnie i efektownie zarazem, ładnie i skutecznie. Po raz kolejny pokazaliśmy dobrą piłkę. Gratuluję i dziękuję, za ciężką pracę, bo tylko dzięki niej kończymy sezon z takim wynikiem podsumowuje trener Bartosz Sieroń.

KKS I Kalisz - Iskra Prosna Sieroszewice 3:0

bramki: Krystian Szczepaniak (2), Kacper Janik (1)

KKS I Kalisz- Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski 5:0

bramki: Wiktor Walczak (2), Stanisław Olek (2), Jakub Staszak (1).

KKS: Oskar Dąbrowski, Patryk Nowak, Stanisław Olek, Krystian Sosnowski, Wiktor Walczak,Michał Piaskowski, Jakub Staszak, Krystian Szczepaniak, Jakub Zachara, Kacper Janik, Błażej Świst, Szymon Olejnik, Bartosz Bartniczak, Jakub Górniak.